OFERUJEMY KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ PODATKOWO-KSIĘGOWĄ

- obsługa księgowa i podatkowa, kadry i płace
- doradztwo podatkowe, optymalizacja podatkowa
- zarządzanie płatnościami - obsługa split payment w VAT
- doradztwo podczas kontroli podatkowych, JPK
- specjalna oferta księgowej obsługi nieruchomości

SPÓŁKA KOMANDYTOWA SP. Z O.O. | rejestracja - doradztwo - księgowość

-
Przedsiębiorcy podejmujący decyzję o założeniu spółki prawa handlowego często rozważają wybór jednej z dwóch opcji: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki komandytowej z udziałem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka komandytowa jest spółką prawa handlowego (jednostka organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej), zalicza się ją jednak do spółek osobowych. Funkcjonowanie spółki komandytowej jest zbliżone do spółki osobowej lub spółki jawnej.

Opodatkowaniu podlega dochód u każdego ze wspólników odrębnie. Spółka komandytowa nie jest podatnikiem podatku dochodowego, sama bowiem nie posiada osobowości prawnej.  Jak w spółce osobowej podatnikami są wspólnicy, każdy odrębnie według zasad opodatkowania przewidzianych dla danego wspólnika lub wybranych przez nich.

Cechą charakterystyczną spółki komandytowej jest to, że tworzą ją dwie kategorie wspólników: komplementariusz i komandytariusz.

Komplementariusz - prowadzi sprawy spółki i reprezentuje ją na zewnątrz. Jego odpowiedzialność za sprawy spółki nie jest ograniczona. Odpowiada całym swoim majątkiem. Przypomina w tym wspólnika spółki cywilnej, lub jawnej.

Komandytariusz - nie prowadzi spraw spółki i nie reprezentuje jej. Jego odpowiedzialność jest ograniczona do tzw. sumy komandytowej, tzn. do wysokości wniesionego wkładu.

Spółka komandytowa z udziałem Spółki z o.o., gdzie Spółka z o.o. jest komplementariuszem, jest rozwiązaniem często wykorzystywanym przez przedsiębiorców.

Rozwiązanie to optymalizuje obciążenia podatkowe. Pozwala na uniknięcie efektu podwójnego opodatkowania dochodów z którym mamy do czynienia w spółce z o.o. a jednocześnie zabezpiecza majątek osobisty komandytariusza.

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu rozliczeń tej formy prowadzenia działalności. 

Doradzamy Państwu już od etapu podjęcia decyzji o prowadzeniu działań w tej formie, pomagamy na etapie założenia i rejestracji spółki oraz prowadzimy bieżącą księgowość i rozliczenia podatkowe spółki.

Zakres usług:
  • pomoc przy rejestracji spółki (rejestracja w trybie S24, umowa w trybie tradycyjnym, założenie spółki dedykowanej na zlecenie, sprzedaż gotowej spółki)
  • bieżąca obsługa podatkowo-księgowa spółki komandytowej
  • doradztwo w zakresie rozliczeń komandytariusza i komplementariusza
  • doradztwo podatkowe w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej
Korzyści ze współpracy:
  • przemyślana strategia rozwoju spółki 
  • optymalizacja obciążeń do budżetów
  • bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań

Galerie


Zgody
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradcy Podatkowego Wanda Karasińska z siedzibą w Krakowie przy ul. Szpitalnej 7/2 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradcy Podatkowego Wanda Karasińska . Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.

Dane kontaktowe

Na skróty

Polityka ciasteczek Polityka prywatności
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia